Ještě vloni provozoval kurty jejich majitel, společnost s ručením omezeným Tenisový klub Tondach Hranice, který je před lety koupil od města.

„Když jsem na jaře zjistila, že by z finančních důvodů neměla být letošní sezona zahájena, domluvila jsem se s majitelem na tom, že si letos vezmu kurty do pronájmu a budu je provozovat sama,“ uvedla Pavla Rudolfová. Nakoupila novou antuku a nechala opravit rozvody vody, aby se vůbec mohla na jaře tenisová sezona rozjet.

Současně požádala město Hranice, aby se vzdalo svého předkupního práva. S tímto břemenem by totiž kurty nekoupila.

„Nemám žádný jiný záměr, než tam dál provozovat tenis. Nikdo nemusí mít obavu z toho, že bych tam třeba zřídila průmyslovou zónu,“ uvedla Rudolfová a dodala, že původně vůbec neměla v plánu tenisové dvorce a jejich příslušenství kupovat.

„Ptala jsem se, kdo by se toho ujal, když majitel kurtů nemá na provoz peníze, ale nikdo takový se nenašel,“ zdůvodnila podnikatelka své rozhodnutí vzít záležitost do vlastních rukou.

Město však zatím na její žádost nijak neodpovědělo. Zastupitelé sice na svém posledním zasedání jednali o tom, zda se předkupního práva vzdát či nikoliv, ale na ničem se neusnesli.

„V tomto případě je špatné, že nebylo přijato žádné usnesení. Pokud se kurtů brzy někdo neujme, mohlo by to rychle vést k jejich zkáze,“ poukázal na vážnost situace starosta města Miroslav Wildner a dodal: „Proto jsem byl zaúkolován, abych k danému tématu připravil materiál na 13. května.“

Podle něj by se město mělo k žádosti Pavly Rudolfové vyjádřit co nejdříve.

„Já doufám, že v květnu zastupitelstvo jasně řekne: my na tom předkupním právu netrváme anebo my na něm trváme a ty kurty koupíme,“ nastínil dvě nejpravděpodobnější možné varianty Wildner.

Kurty jsou součástí parku

Zatím někteří zastupitelé v této otázce stále ještě nemají jasno. Daniela Jablonská například na dubnové schůzi navrhla kurty koupit a dát je Rudolfové do pronájmu.

Město by se podle ní nemělo předkupního práva na tuto nemovitost vzdávat už proto, že je součástí městského parku.

„Paní Rudolfová je pro mě sice zárukou toho, že to opravdu bude dál sloužit jako kurty, ale kdo ví, co bude za pět nebo za deset let?“ položila řečnickou otázku Jablonská.

Své obavy zdůvodnila zkušeností se současným majitelem tenisového areálu.

„Ten také slíbil, že se o něj bude starat a teď jsem zklamaná z toho, jak to dopadlo,“ přiznala se zastupitelka, která zatím neví, pro co bude příště hlasovat.

Plány na zvelebení kurtů zatím stojí

Rudolfová už se poohlíží po dotacích, ze kterých by kurty ráda opravila.

„Nemají dobré podloží a špatně sají dešťovou vodu. Také by to chtělo vyměnit okna a omítky a spoustu jiných věcí,“ vyjmenovala jen některé nedostatky tenisového sportoviště.

Teď ale všechny tyto akce a plány zastavila a odložila do té doby, než se od města dozví jasné stanovisko ke své žádosti.

„Sezonu dokončím v každém případě. Ale pokud se město svého předkupního práva nevzdá, za rok už v tom pokračovat nebudu,“ uzavřela Rudolfová.