„Program rozvoje města je návod, kam ve městě směřovat a naopak kterým krokům se raději vyhnout,“ uvedl na úvod mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Skládá ze tří základních bodů, kterými jsou zpracování situačních analýz, vytvoření pracovních skupin a zpracování SWOT analýzy.

„Dnes se zde hlavně vytvoří pracovní skupiny. Pokud jde o SWOT analýzu, ta poukazuje na silné a slabé stránky projektu,“ dodal mluvčí radnice. Na veřejném zasedání bylo vytvořeno celkem šest skupin – Životní prostředí, Doprava, Ekonomický rozvoj, Městská infrastruktura, Sociální integrace a Správa města.

Každá z nich se zabývá svým oborem, přesto se ve spoustě témat protínají. Ve všech skupinách bude moderátor nebo koordinátor, který byl vybrán ze zástupců městského úřadu.

„Vždy se z úřadu jedná o člověka, který má k dané problematice co nejblíže,“ poznamenala starostka Hranic Radka Ondriášová.

Co čeká pracovní skupiny?

Úkolem jednotlivých pracovních skupin je předkládat své náměty a nápady, co by se v dané oblasti mohlo ve městě udělat a zlepšit.

„Poté bude ustanovena větší pracovní skupina, kde by měli být i zástupci jednotlivých šesti skupin plus zastupitelé, aby všem návrhům už dávali tu správnou formu programového dokumentu,“ doplnila Radka Ondriášová.

Hlavním cílem vytvoření pracovních skupin je, aby lidé u kulatých nebo pracovních stolů viděli, že městská infrastruktura je i volný čas.

„Skupiny se budou samozřejmě scházet pravidelně. Celkový výsledek, který projde i přes větší pracovní skupinu, by měl být ke konci schválen zastupitelstvem jako dokument, který má pomoci městu,“ řekla na závěr starostka města Hranic Radka Ondriášová. (zem)

DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM. MÁTE NĚJAKÝ NÁMĚT, CO BY SE MĚLO VE MĚSTĚ UDĚLAT?

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku
close zoom_in