Majitelka přerovské čokoládovny na Horním náměstí Lenka Glosová se začala sladkému řemeslu věnovat až po padesátce. V době, kdy zápasila s vážnými zdravotními problémy a její život se obrátil naruby. První pralinky odlila jen pro svá vnoučata a po nocích studovala postup výroby na internetu. Snaha se vyplatila - dnes je držitelkou certifikátu Haná - regionální produkt a její čokoládu znají i ve světě.

„Stále se snažíme přicházet s novými nápady a vymýšlet novinky, které by zaujaly. Začátky ale rozhodně nebyly lehké, maminku to stálo velké úsilí,“ říká dcera Lenky Glosové. Pralinky a čokolády, odlévané ve starých formách a originálně zdobené, mohli v sobotu obdivovat návštěvníci Čokoládového dne, který se konal v Galerii Přerov.

Většina cukrářů z různých moravských měst a obcí - od Kroměříže až po Špičky, kteří během dne představili své umění, přiznává, že žádný učený z nebe nespadl. Jejich první čokoládové výtvory prý často vznikaly metodou pokus - omyl.

„Moje sestra byla cukrářka, dcera je vyučená cukrářka a mě to ohromně baví. Děláme cukroví postaru a poctivě a spoustu receptů mám více jak sto let starých. Zároveň se snažíme jít s dobou a držet se módních trendů, takže třeba teď jsme vyrobili speciální valentýnské makronky,“ říká vyhlášená cukrářka ze Špiček Marcela Stáhalová.

Poctivé zákusky, řezy, drobné cukroví, ale i dorty podle ní žádnou reklamu nepotřebují. „Nejlepší reklamou je, když si to lidé mezi sebou řeknou. A naší největší cukrářskou chloubou jsou špičky ze Špiček,“ směje se.

Čokoládový den přitáhl hlavně rodiny s malými dětmi, které si mohly na vlastní kůži vyzkoušet cukrářské řemeslo. Studentky Střední školy gastronomie a služeb v Přerově, které navštěvují obor cukrář, se nejmenším ratolestem věnovaly v dílničce.

„S pomocí stříkací pistolky vytvářejí obrázky například na marcipán a různé potahovací hmoty. Mohou si vyzkoušet modelování plastické čokolády a vyrobit si třeba růžičku,“ přiblížila Petra Vránová ze Střední školy gastronomie a služeb v Přerově. Škola si podle ní na nedostatek šikovných cukrářek nemůže stěžovat a zájem o obor je značný. „O budoucnost této profese se nebojím, i dnes je spousta zručných dívek,“ řekla.

Návštěvníky stánku školy asi nejvíce zaujaly hudební nástroje z čokolády - kytara nebo klavír, ale i odlitek čokolády do tvaru obráceného srdce se závojem bílých plastických růží.

Na Čokoládovém dni si mohli příchozí užít i pestrý doprovodný program - zhlédli třeba školu pečení v podání cukrářky Kačky Ladybaker, kterou lidé znají ze show MasterChef Česko. Před zraky návštěvníků vyrobila nejprve čokoládové créme brulée, a pak větrníčky se slaným karamelem a čokoládou.