Účastnili jsme se pobytů v zahraničí – Polsko, Slovinsko, Portugalsko, Turecko, ale také jsme sami hostili učitele a studenty z těchto zemí.

Týden strávený v rodinách byl vždy obohacujícím zážitkem. Zjistili jsme, že angličtina je opravdu mezinárodním jazykem, a užívali si každé chvíle strávené s hostiteli. Nově vzniklá kamarádství dále přetrvávají nejen v písemné, ale i on-line podobě.Na ZŠ 1. máje v Hranicích zavítala Evropa, a to díky dvouletému projektu Comenius

Společně strávené chvíle však nebyly jedinou činností, co nás přibližovala a spojovala. Během trvání projektu jsme se sbližovali a seznamovali se školstvím, národními tradicemi, písněmi, tanci a kuchyní všech zapojených zemí.

Úspěch jsme slavili s vítězným logem projektu, který vytvořili žáci naší školy, velkou zábavou bylo meetingové zpívání koled, mnohé potěšila kuchařská kniha tvořená ověřenými národními recepty.

V závěru dvouletého trvání projektu vznikl kalendář na příští školní rok. Během této doby jsme umožnili 62 lidem (z toho vycestovalo 40 žáků a 22 učitelů) objevit taje a krásy cizích kultur, což ve finále byl trojnásobek předepsaného počtu.

Pro mnohé nejatraktivnější a nejpřínosnější bylo setkání s cizinci. Nestává se vám přeci každý den, že jste „donuceni" mluvit anglicky, pohybovat se v cizí krajině a jíst jídla, která, co si budeme nalhávat, vypadají občas trochu divně (někdy i divně chutnají :-).

Rozhodně jsme splnili náš cíl a ochutnali jsme dobroty, viděli jsme krásy cizích zemí, slyšeli jsme písně, ale především si báječně užívali času stráveného s těmi správnými, pro věc zapálenými, lidmi.

Zajímá vás více? Všechny výstupy najdete na tomto odkazu: http://zsmaje.cz/?page_id=77

Dokončím tedy myšlenku - Comenius poprvé a snad ne naposledy. /PR/

Autoři: Učitelé a žáci ZŠ 1.máje

www.zsmaje.cz

Logo

Logo

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie.
Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.