Jednalo se o osmdesátníka, který byl hospitalizován na anesteziologicko-resuscitačním oddělení prostějovské nemocni

"V úterý 31. března zemřel v prostějovské nemocnici na oddělení ARO v pořadí druhý pacient, u něhož bylo rovněž prokázáno onemocnění Covid-19. Pacient ročníku narození 1939 byl vážně nemocný a virová nákaza jeho stav ještě zhoršila," informovala mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Celkově bylo ve středu 1. dubna v prostějovské nemocnici hospitalizováno šestnáct pacientů s potvrzenou diagnózou Covid-19.

"Aktuálně je v Nemocnici Prostějov hospitalizováno šestnáct pacientů s potvrzeným onemocněním Covid-19. Čtrnáct jich je hospitalizováno na infekčním oddělení, další dva jsou ve vážném stavu na anesteziologicko-resuscitačním oddělení," informovala mluvčí nemocnice Radka Miloševská. 

První obětí 81letý muž

První obětí koronaviru v Olomouckém kraji byl jednaosmdesátiletý muž, který zemřel v sobotu večer rovněž na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Nemocnice Prostějov. 

"Jednalo se o těžce nemocného muže, který měl oslabené srdce a další přidružené choroby. Jeho organismus byl celkově výrazně oslabený," sdělila tehdy mluvčí prostějovské nemomocnie.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník