„Každé dopoledne – od pondělí až do pátku – budeme číst v půjčovně pro děti z literárních děl, která se umístila v anketě Kniha mého srdce. Zveme děti z mateřských i základních škol,“ přiblížil ředitel Městské knihovny v Přerově Pavel Cimbálník.

V úterý 6. října pořádají v budově Městské knihovny na Žerotínově náměstí Den otevřených dveří a 8. října si zde mohou čtenáři zábavnou formou zahrát na knihovníky.

„Zájemci si zkusí vyhledat v katalogu a potom i ve skladu knihu, kterou potřebují. Naše práce nespočívá jen v obsluze čtenářů, ale i v dobré orientaci ve skladu,“ vysvětlil Cimbálník.

Někteří z čtenářů rádi využijí amnestie, díky níž jim pracovníci všech poboček Městské knihovny v Přerově odpustí pokuty za upomínky.

Velké říjnové čtení chystají v rámci Týdne knihoven v Lipníku nad Bečvou. V dětském oddělení se v pondělí dopoledne představí jako čtenáři například starosta města Miloslav Přikryl nebo bývalá kronikářka Jarmila Musilová.

Lákadlem pro návštěvníky v Lipníku je v pondělí 5. října v 18 hodin také beseda se známým spisovatelem, scenáristou a záhadologem Arnoštem Vašíčkem, který je autorem scénářů televizních filmů a seriálů Strážce duší nebo Ďáblova lest. Nejmenším dětem a jejich rodičům je věnováno Pohádkové úterý a Čtení s pohádkovou babičkou čeká děti 6. října v 17 hodin.

„V Hranicích pořádají 5. října burzu vyřazených knih, která potrvá až do vyprodání zásob,“ přiblížila také ředitelka Městské knihovny v Hranicích Marie Jemelková.

Odměnou pro nejpilnější čtenáře z dospělého a dětského oddělení bude mimořádný noční výšlap na věž s prohlídkou rozsvíceného večerního města.

„Počítačový systém vybral z každého oddělení prvních třicet nejpilnějších čtenářů letošního roku a ti se mohou ve vybraných termínech výšlapu zúčastnit,“ uzavřela ředitelka.