Tentokrát jde o průchod domem v historickém centru, který vede mezi Masarykovým náměstím a ulicí Novosady.Hlasovat můžete i prostřednictvím webových stránek Deníku.

„Průchod lze z důvodu jeho současného využití označit za ulici. Jsou zde totiž samostatné vchody do informačního centra, prodejny květin a úřadovny Policie ČR,“ vysvětlila mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová s tím, že obyvatelé mohou své návrhy a nápady na pojmenování nově vzniklé ulice odevzdat nejpozději do konce října.

Pojmenování ulice by mělo být uvedeno v českém jazyce a ulice nesmí nést jméno současně žijících osobností veřejného života. „Vybraný návrh bude předložen zastupitelům, kteří nový název musí schválit,“ doplnila Gladišová.

Čtenáři Deníku už redakci některé návrhy zaslali. Jako první dorazil návrh pojmenovat ulici po slavném kováři a spoluzakladateli kovářských setkání na hradě Helfštýně Alfrédu Habermannovi. Jiný čtenář zase navrhuje nazvat ulici Průchod nebo V průchodu.

Pokud máte i vy nějaký nápad, napište nám na adresu redakce: Přerovský deník, P.O. Box 83, Palackého 22, Přerov nebo Hranický deník, Pernštejnské náměstí 1, Hranice.

Své nápady můžete také vložit do diskuse na internetových stránkách Přerovského a Hranického deníku. Vítězný návrh, pro který se zastupitelstvo města rozhodne, bude uveřejněn na stránkách novin a oceněn drobnými dary, které věnuje město Lipník nad Bečvou.