Matka tříleté Julinky, která trpí herpetickou meningoencefa­litidou, Regina Orságová poděkovala všem čtenářům za ochotu.

„Opravdu si toho vážíme. Zítra nám dovezou víčka i z Mateřské školky v Jezernici a ze Základní školy Osek nad Bečvou," pověděla Regina Orságová. Čtenáři mohou sbírat jakákoliv plastová víčka – od aviváží, kávy, léků a vitamínů, mléka, nápojů, šlehaček ve spreji, dokonce i víčka z pivních sudů.

„Poslední svoz dělal 449 kilo víček. Vyúčtováno za ně bylo 2470 korun. Podle výpočtů vychází kilo víček na 5,50 korun," shrnula Regina Orságová.

Je pěkné vidět, že lidé z Hranic a okolí se zajímají, pro koho hranická redakce sbírá.

„Moc děkujeme všem našim čtenářům, kterým není osud malé Julinky lhostejný, a nosili k nám do redakce vršky. Opravdu jsme byli mile překvapeni, tak velkým zájmem mezi lidmi. Do sbírky se zapojili nejen lidé z Hranic, ale tašky a pytle plné nejrůznějších plastových vršků přinesli i lidé z okolních obcí. A to je opravdu skvělé. Děkujme a noste dál, budeme rádi," vyjádřila radost nad sbírkou editorka Přerovského a hranického deníku a Hranického týdne Liba Mátlová. 

SOUVISEJÍCÍ: Sbírám, sbíráš, sbíráme víčka pro Julinku