Hlavním důvodem možného přečíslování je značně nižší intenzita provozu po zprovoznění dálnice z Lipníku nad Bečvou směrem na Ostravu.

„Vzhledem k tomu, že funkci dálkové a mezistátní dopravy postupně převzala dálnice D1, byly už před zahájením této stavby zpracovány návrhy budoucího uspořádání dotčené silniční sítě. Ty obsahují mimo jiné převedení zmíněné silnice na druhou třídu," vysvětlila tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. V této souvislosti by silnice přešla do vlastnictví Olomouckého kraje.

„Převod je ale v současné době dlouhodobou komplikovanou záležitostí. Ze strany krajů jsou smlouvy podmíněny především uspokojujícím stavebně technickým stavem silnic," dodala Ledvinová.

Čtyřproudovka v Hranicích by však podle dalších informací měla v dalších měsících nadále zůstat komunikací první třídy, přestože se na ni mezinárodní a dálkový provoz nadále neuskutečňuje.

Číslování se měnit nemá nejméně do doby, kdy se definitivně rozhodne o případné výstavbě Palačovské spojky z Palačova do Valašského Meziříčí.

Ředitelství silnic a dálnic podotýká, že aktuálně platné číslování silnic lze nalézt na jeho internetových stránkách. Tam je skutečně hranická cesta označena jako I/47, zatímco na mapách společnosti Seznam.cz se zobrazuje číslo II/647.

Přečíslování silnice na druhou třídu by v praxi mohlo usnadnit řadu věcí.

Zatímco na silnici první třídy musí být nájezdy v souladu s evropským standardem, druhá třída už by mohla umožnit vybudování provizorního výjezdu ze sídliště Hromůvka nebo z ulice Tovačovského, kde stojí hasičská zbrojnice.

Hasiči kvůli nemožnosti vybudování nájezdu musejí jezdit kilometrovou objížďkou přes nejrušnější ulici v centru města.

SOUVISEJÍCÍ:

Betony na Tovačovské brzdí výjezdy hasičů, změna se nechystá

Výjezd z Hromůvky možná bude, rozhodne se brzy