„Chodí sem hlavně rodiče a prarodiče s dětmi a mohou zde vidět například lidové kroje a nábytek z první poloviny dvacátého století. Děti si na výstavě mohou zhotovit také vánoční ozdoby jako svícny, různé řetězy a adventní věnce,“ řekl za pořadatele Tomáš Barbořík.
Zájemci o čtyřicetiletou historii hanáckého souboru Haná se mohou potěšit především řadou zdařilých fotografií. Mezi ně patří i vzpomínka na opravdovou svatbu v hanáckém kroji. Ta se konala právě před pětadvaceti lety a své ano si na ní řekli členové přerovského souboru Haná - Oldřich a Milena Malinovi.
Do hanáckých krojů byli tenkrát oděni nejen nastávající manželé, ale také jejich rodiče a svědci. Svatba se však nekonala v Přerově, ale ve Velkém Týnci. „Je to už pětadvacet let a manželství vydrželo. Mají už velké děti,“ vzpomíná na tehdejší svatbu, která nebyla jen velkou rodinnou událostí, setra nevěsty, Eva Zehnalová.
Pořadatelem výstavy je letos nově založené občanské sdružení s názvem Cukrle. Jeho zakladatelem se stali členové souboru Haná. Sdružení má v současné době dvacet členů.
Zázemí pro jeho činnost poskytlo město v prvním patře objektu bývalých jeslí u Bečvy, kde mohou zájemci výstavu ještě ve středu od 15 do l8 hodin spatřit. Kdo termín výstavy nestihne, může se těšit na další akce sdružení Cukrle. Jako první bude na řadě masopustní obchůzka s muzikou a maskami, která se uskuteční přímo v centru Přerova.