Na hromadném zahájení sezony se shodla všechna města a obce, která leží na cyklostezce po její celé délce.

„Hlavní myšlenkou akce je hromadně šlápnout do pedálů a vyrazit na spanilou jízdu,“ sdělila Michaela Škrobánková z Hranické rozvojové agentury. Na několika místech najednou by se měli poslední dubnovou sobotu rozjet milovníci kol různými směry.

Jednotlivé starty jsou naplánovány z Hranic, Lipníka nad Bečvou, Přerova, Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova.

„Jízdy se může zúčastnit každý, kdo se dostaví na určené místo včas a samozřejmě s jízdním kolem,“ doplnila Michaela Škrobáková.

Cílů, kam by měli cyklisté plánovaně dojet je několik a vždy bude záležet, na který úsek cyklostezky se vydají.

Na místech, kam účastníci dojedou, bude zajištěn zábavní nebo kulturní program a občerstvení. Jako bonus dostane každý, kdo se na trať vydá, drobný upomínkový předmět.

„Již nyní můžeme prozradit, že cyklisté, kteří na kola nasednou v Hranicích, v Lipníku nebo Přerově, budou mít jako cílové místo Restauraci U Jadranu v Oseku nad Bečvou,“ informovala Michaela Škrobánková.

Zde bude pro všechny možnost vyzkoušet si cykloškolu nebo se dozvědět něco více o bezpečném pohybu cyklistů po silnicích.

Chybí jen kousek

Současnou formu a stav cyklostezky si na středeční tiskové konferenci pochvalovali i představitelé větších měst v našem regionu.

„Je příjemné slyšet třeba od lidí z Prostějova, že můžou přijet do Přerova. Zde zaparkují u Hotelu Jana a mohou se na kole dostat až do Hranic,“ řekl primátor města Přerov Jiří Lajtoch. Celá cyklostezka má jedinou chybičku, kdy stále chybí asfaltový kus mezi Týnem nad Bečvou a Hranicemi.

„Opravdu už nám chybí jen kousíček,“ doplnila starostka Hranic Radka Odriášová. Nadějnou zprávou pro bruslaře a cyklisty může být, že se město v letošním roce na tomto problému chystá hodně zapracovat.

Zahájení letošní sezóny na Cyklostezce Bečva bude mít ještě jednu zvláštnost. Ve stejný den bude členy Klubu vodních sportů Hranice pomyslně otevřena řeka Bečva. Stejně jako cyklisté i vodáci dojedou až do Oseka nad Bečvou a tam se připojí k šlapajícím účastníkům.

„Věříme, že akce přiláká řadu lidí i z řad představitelů měst a obcí, které Cyklostezku Bečva, její propagaci a rozvoj podporují,“ dodala Michaela Škrobánková z Hranické rozvojové agentury.

CYKLOSTEZKA MÁ JEŠTĚ PÁR MUCH. PODÍVEJTE SE: Cyklostezka Bečva? Bude líp, dva divoké úseky se řeší