Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž Mlynářský krajánek pomalu končí

HRANICKO - Do finiše se blíží letošní už druhý ročník cyklistické soutěže Mlynářský krajánek 2007, která probíhá celoročně na regionální cyklotrase Po stopách využívání vodní a větrné energie. Ta se skládá ze tří okruhů propojujících zachovalé i už zaniklé vodní a větrné mlýny na Hranicku.

31.8.2007
SDÍLEJ:

Hromadné výlety po mlynářské cyklotrase si na Hranicku získaly velkou oblibu.Foto: Libor Vrubel

Soutěž Mlynářský krajánek umožňuje cyklistům zábavnou formou poznat svůj kraj a dozvědět se něco o historii mlynářství v regionu. „Na začátku je třeba si v Městském informačním středisku v Hranicích vyzvednout soutěžní průkaz, který obsahuje třináct otázek. Odpovědi na ně najdou účastníci na infotabulích po trati,“ vysvětlil František Kopecký z Mikroregionu Hranicko.

Osm kontrolních razítek pak cyklisté získají v hospůdkách na trase. Průkaz musí účastníci soutěže poslat či odevzdat nejpozději do 15. září zpět na Městské informační centrum Hranice. Tento termín platí i pro ty, kteří již mají průkaz vyplněný, ale stále otálejí s jeho odevzdáním. Jen tak budou totiž zařazeni do slosování o poukazy na cyklozboží v celkové hodnotě devět tisíc korun,“ uvedl Kopecký.

Ke slosování, stejně jako ke slavnostnímu předání pamětních listů, plaket a pasování do Cechu mlynářského regionu Hranicko, dojde v sobotu 22. září od 13 hodin ve Stříteži nad Ludinou v rámci místních hodů za doprovodu bohatého kulturního programu. Akci bude předcházet cyklistický výlet v rámci akce Evropský týden mobility, který účastníky zavede z Hranic na Helfštýn, z hradu pak přes Podhoří a Hrabůvku přímo do Stříteže nad Ludinou.

31.8.2007
SDÍLEJ:
Jezernické viadukty 2016.

Jezernické viadukty tradičně uzavřou sezonu MTB na Moravě

Vlakové nádraží v Přerově. Ilustrační foto.

Nádražní budovy v Přerově a Lipníku čeká modernizace. Za 33 milionů

Hranice se stanou první městem v Evropě s plně elektrifikovanou dopravou

Prvním městem s plně elektrifikovanou městkou hromadnou dopravou v Evropě budou od 1. listopadu letošního roku Hranice. Celkem šest nových elektrobusů, které nahradí ty stávající na devíti městských linkách, se představí ve čtvrtek 19. října na Masarykově náměstí od 14 hodin.

Bojovala jsem i za dceru, říká Jana, které v těhotenství zjistili rakovinu

ROZHOVOR / Těšila se příchod dcery a spokojený život po boku svého partnera. Osud jí to ale zkomplikoval. V osmnáctém týdnu těhotenství jí nalezená bulka převrátila život naruby a musela bojovat – ne o jeden život, ale hned o dva. O tom jak prožívala nejtěžší chvíle svého života nám usměvavá Jana Ryšánková řekla v dojemném rozhovoru.

Nejlepší turistickou akcí kraje je Hefaiston, bodovala i restaurace v Přerově

Celosvětové setkání uměleckých kovářů s názvem Hefaiston na hradě Helfštýně, které má už šestatřicetiletou tradici, se stalo nejlepší turistickou akcí Olomouckého kraje.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Všechovice a Osek nad Bečvou

Ojedinělý seriál Deníku Naši prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení