K hranické radnici přiběhl čtyřčlenný tým s vlajkonošem v osm hodin ráno. Tam se přivítal se starostou města Miroslavem Wildnerem a velitelem městské policie Miroslavem Mannem, kteří pak jeho účastníky pozvali k malému pohoštění.

„Jste hodní, že jste nám přinesli tak krásné počasí,“ pronesl k nim Wildner, který s nimi diskutoval hlavně o nedávných povodních.

Druhá část účastníků kampaně mezitím obcházela centrum města s informačními letáky, které rozdávala lidem.

„Určitě je dobře, že se někdo této problematice věnuje. Jenom je otázkou, nakolik jsou letáčky účinné a jestli je vůbec někdo čte,“ vyjádřil svůj názor jeden z těch, který leták obdržel, dvaadvacetiletý pan Miroslav z Hranic.

„V některých městech pořádají lektoři i přednášky pro děti. Na téma drogy, samozřejmě,“ řekl mluvčí projektu Vlastimil Špalek.

V Hranicích beseda neproběhla, ale pro Přerov si účastníci cyklo-běhu program nachystali.

Za 12 dnů 1250 kilometrů

Největší protidrogová kampaň odstartovala 7. června v Mikulově a její trasa povede celkem pětatřiceti městy. Mezi nimi se účastníci přepravují na kolech, ulicemi pak běží. Během dvanácti dnů by měli urazit 1250 kilometrů. Při slavnostním zahájení cyklo-běhu nechyběla ani bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Tu pozval k účasti Lukáš Bechyně, juniorský mistr republiky ve skoku o tyči.

„Na cyklo-běhu proti drogám se organizačně podílím už podruhé,“ pochlubil se Bechyně, který také celou trasu absolvoval. Kromě atletiky se totiž tento mladý muž věnuje také dýdžejství a v uplynulých šesti letech prošlo jeho životem několik lidí, závislých na drogách.

„Bohužel jsem kvůli nim ztratil spoustu dobrých kamarádů,“ řekl sportovec, který kromě této podporuje i stejně zaměřenou kampaň, jež probíhá v celosvětovém měřítku.