Tento úsek se v současné době buduje mezi místní částí Rybáře a chatovou oblastí Dřínov na Hranicku.

„Půjde o úsek o délce zhruba dva kilometry. Stavební práce byly zahájeny loni na podzim a letos pokračují. Kvůli komplikacím technického rázu však prodlužujeme termín dokončení stavby z dubna na konec června,“ řekla vedoucí odboru rozvoje Dagmar Čabalová z Městského úřadu v Hranicích.

Hranická radnice loni získala na dostavbu části cyklostezky příspěvek z evropských zdrojů ve výši 15 milionů korun. I po dokončení tohoto úseku však stále nedojde k úplnému propojení mezi Přerovem a Hranicemi. Zbývá totiž ještě zpevnit zhruba dvoukilometrovou trasu směřující od osady Dříň do Týna nad Bečvou.

O tento úsek se dělí Hranice s Týnem nad Bečvou. „Jde o třetí etapu stavby cyklostezky, jejíž realizace je závislá na jednání s vlastníky pozemků,“ vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Nových úseků cyklostezek by se měli letos dočkat přímo ve svém městě také obyvatelé Přerova. Zhruba v polovině letních prázdnin by mělo dojít k oficiálnímu zahájení provozu na cyklostezce mezi Přerovema místní částí Újezdec.

Pokud záměr posvětí zástupci města, už letos by se měla začít budovat cyklostezka v Předmostí v rámci regenerace tohoto panelového sídliště. Ta by měla vést po pravé straně Hranické ulice směrem k Popovicím. „Půjde zhruba o úsek dlouhý necelých tři sta metrů. Předpokládaný rozpočet na tuto investici byl předběžně stanoven na 5 milionů 900 tisíc korun,“ upřesnil Zdeněk Dostál z odboru rozvoje Magistrátu v Přerově.

Do budoucna se počítá také se stavbou cyklostezky v ulici Velká Dlážka na levé straně směrem na Předmostí. Tato investice je však podle úředníků města teprve ve fázi projekční přípravy.