Hranická radnice začne letos na podzim s výstavbou cyklostezky od místní části Rybáře až k chatové oblasti Dříň.

Na tuto investici získalo město z evropských zdrojů částku 15 milionů korun. „Stavební práce budou zahájeny někdy na podzim. Předpokládáme, že stavba zhruba dvoukilometrového úseku bude dokončena v první polovině příštího roku,“ řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Pokud to jen trochu počasí dovolí, stavět se bude podle jeho slov i v zimních měsících. Na prodloužení cyklostezky se těší celá řada příznivců cyklistiky.

Cyklostezka Bečva je totiž hojně využívaná a chybějící úsek se stává často terčem jejich kritiky.

„Projet úsekem, který není vyasfaltovaný, je za trest. Kdyby polní cesta byla alespoň trochu udržovaná, tak by mi to tolik nevadilo. Jenže je plná výmolů a šutrů. Člověk musí být hodně opatrný, aby tu nepřišel k úrazu,“ svěřil se například cyklista Tomáš Vidrman z Lipníku nad Bečvou.

Po dokončení dvoukilometrového úseku od osady Rybáře po chatovou oblast Dříň, na který letos hranická radnice získala patnáctimilionovou dotaci, však stále nedojde k úplnému propojení mezi Přerovem a Hranicemi.

Zbývá totiž ještě zpevnit zhruba dvoukilometrovou trasu směřující od osady Dříň do Týna nad Bečvou. O tento úsek se dělí Hranice s Týnem nad Bečvou.

„Jde o třetí etapu výstavby cyklostezky, která nás v budoucnu ještě čeká. Její realizace však bude složitější. Vede totiž úsekem, kde má své pozemky zhruba sedmdesát vlastníků,“ uvedl Bakovský.

„Čekají nás složitá jednání s vlastníky pozemků a zpracováváme studii, která mapuje vlastnické vztahy,“ vysvětlil Bakovský. Pro cyklisty je tu však dobrá zpráva.

Jak prozradil starosta Týna nad Bečvou Josef Vaculin, v příštím roce by se měl budovat zhruba kilometrový úsek cyklostezky procházející touto obcí.

„Právě jsme vypsali veřejnou zakázku na zhotovitele této investice,“ informoval starosta Týna nad Bečvou Josef Vaculin.