„Byla to jednoduše řečeno ostuda. Všichni stejně jezdili jen po asfaltové části a na štěrk se nikomu nechtělo. Bylo to hodně nebezpečné. Jestli je to teď konečně rozšířené, cyklisté dojedou dál a po lepší cestě,“ podělila se o svůj názor sedmnáctiletá Markéta Kostková z Hranic.

Na to, že cyklostezka několik let byla otevřená, ale jen poloviční, jsme upozorňovali již před rokem.

Starosta neasfaltoval

Tehdy starosta Hranic Miroslav Wildner poskytl redaktorovi Deníku velkorysou nabídku. Pokud prý sežene sedm milionů na vyasfaltování druhé části, osobně s ním půjde cyklostezku rozšířit. Redaktor peníze nesehnal, a tak nynější stezku neasfaltoval minulý týden starosta, nýbrž odborná firma.

„Voda při povodních štěrk odplavila. Aby k tomu už v budoucnu nedocházelo, rozhodli jsme se, že i druhou část necháme vyasfaltovat. Částečně jsme to financovali z dotace na náhradu povodňových škod, částečně i z rozpočtu města,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Nově zprovozněný je už i nájezd na lávku na Rybářích. Na vloni otevřeném dalším úseku cyklostezky mezi Rybářemi a chatovou osadou Dříň se po povodních objevily kromě popadaných stromů dvě větší nerovnosti.

„Jedna z nich už je zarovnaná, u druhé proběhne geologický průzkum. Zatím je to vyřešeno cestičkou okolo,“ doplnil Bakovský. Cyklisté se však nyní dostanou z Hranic do Přerova bez větších komplikací.

Po otevření další části trasy nedaleko Týna nad Bečvou už zbývá překonat jen několik stovek metrů po poli, jinak dvě největší města okresu spojuje asfalt.