„Na Pohádkové otevření zámecké sezony s cyklovýlety po okolí zve Farnost Hustopeče nad Bečvou ve spolupráci s kulturním a sportovním výborem Městyse Hustopeče nad Bečvou. Akce je podpořená grantovým programem Mikroregionu Hranicka,“ informovala starostka městyse Júlia Vozáková.

V Hustopečích na zámku se začíná v 10 hodin a na své si přijdou malí i velcí cyklisté.

Výstava z názvem Historické cukrárny aneb Mlsání našich babiček ve výstavním sále na Staré radnici v Hranicích.
Tajemný židovský hřbitov i noční prohlídky zámku, slibuje Hranická muzejní noc

„Budou si moci zvolit výlet podle momentální formy a chutě. Může to být například pohádková stezka pro děti, což bude dvoukilometrová trasa se 16 stanovišti po okolí v Hustopečích nad Bečvou, anebo cyklotrasy pro začátečníky, pokročilé a sportovce. Na výběr bude sedm tras od 6 do 34 kilometrů,“ přiblížili lidé z Městského kulturního zařízení Hranice.

Po celou dobu bude otevřený hustopečský zámek. Pro děti budou k dispozici různé atrakce, například skákací hrad a skluzavka, malování na obličej nebo jízda na poníkovi.

Ilustrační foto
V Hranicích se chystá největší gulášový mejdan! Dvacet týmů se bude rvát o titul

Ve 14 hodin se vyhlásí soutěž cyklotras a od 14.30 soutěž Rozhýbejme Bečvu. Od 15 hodin bude na nádvoří zámku hrát skupina COKOLIVe, nové obsazení skupiny Blamajko. Občerstvení bude po celou dobu akce zajištěno.