Na dolním úseku cyklostezky bude v sobotu pravděpodobně rušno. První startují účastníci z Tovačova v 8.45 hodin. V 10 hodin pak odstartují další skupiny z Přerova, Lipníku a Hranic.

„Cyklisté z Tovačova se setkají s přerovskými v deset hodin u lávky U Tenisu a společně pak budou pokračovat do Oseku," uvedla Marcela Tomášová z Hranické rozvojové agentury.

Společným cílem je areál přírodního koupaliště Jadran v Oseku nad Bečvou, kde na ně bude čekat od 11 do 16 hodin společný zábavný program, na kterém se budou podílet i policisté a hasiči z okresu.

„Pro cyklisty bude připravena obtížná překážková dráha včetně školy pro děti. Městská policie z Přerova bude přítomné informovat o bezpečné jízdě a hasiči z Lipníku nad Bečvou přijedou s výjezdovým vozem s raftem, se kterým se budou prezentovat na rybníku," dodala Marcela Tomášová.

Každý účastník na startu akce obdrží malý upomínkový dárek. Děti se mohou dočkat také malování na obličej a podobných kreativních aktivit.

Cyklisty čekají na stezce Bečva dvě trasy bez motorové dopravy. Čtyři kilometry bez rušivých aut si užijí na úseku Hranice – Rybáře – Dříň a rovnou dvanáct kilometrů mezi Oldřichovem a Přerovem. Tři trasy jsou také sjízdné na in-line bruslích, a to od Troubek přes Henčlov do Přerova, z Přerova přes Lipník do Týnu a z Hranic přes Rybáře do Dříně.

V září se dočkají nové téměř tříkilometrové cyklostezky, která spojí Lipník nad Bečvou a Osek. Práce na její výstavbě začnou v květnu.