V tento den se cyklisté po několika měsících dlouhé zimy rozjedou hned z několika míst Olomouckého i Zlínského kraje. Vedle valašských měst a obcí vystartují i v Tovačově, Přerově, Lipníku nad Bečvou a samozřejmě také v Hranicích, konkrétně od stadionu SK Hranice.

Na jarní jízdu se s kolem nebo i s koloběžkou může vydat každý.

„Cílů, stejně jako startů, je hned několik. Všude na cyklisty čeká zajímavý kulturní nebo sportovní zábavný program pro všechny věkové kategorie. Navíc každý, kdo se s námi vydá na společný výlet, dostane jako bonus malý upomínkový předmět," potvrdila ředitelka Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková.

Cílovým místem cyklistů či „koloběžkářů", kteří se na cestu vydají z Hranic, Lipníka nad Bečvou, Přerova či Tovačova, bude Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou. Výletníci z Lipníku si trasu samozřejmě prodlouží, aby si jarní cestu náležitě užili. „Tamní cyklisté pojedou nejprve do Veselíčka a okruhem se vrátí do Lipníku," řekla Michaela Škrobánková.

V cíli je pro cyklisty připraven zábavný program – například vystoupení živé hudby, ukázka venkovního posilovacího hřiště, malování na tělo, ukázka agility nebo opékání špekáčků. Letošní oficiální otevření sezony Cyklostezky Bečva proběhne celkově už potřetí.