„Základní oprava zmíněného úseku již proběhla. Z rozpočtu města na ni bylo vyčleněno pět set devadesát tisíc korun," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

V místě se však později objevily praskliny, které se chvíli rozšiřovaly. „Na místě jsme byli a prasklinky jsme přeměřili. Jsou velké jen pár centimetrů a dál už se nerozšiřují," uvedl Pavel Slovák z odboru dopravy v Hranicích.

I s takovými případy se prý někdy musí počítat.

„Samozřejmě bychom byli nejraději, kdybychom se tím už zabývat vůbec nemuseli. Veřejnosti ale úsek není vůbec nebezpečný," řekl Pavel Slovák.

Stavební firma ani náklaďáky prý za prasklinky nemůžou

„Firma, která původní opravu provedla, však vycházela a postupovala přesně podle projektové dokumentace," odmítl vinu stavební společnosti. Přesná příčina současného stavu se podle něj bude hledat jen těžko. Odmítá ale, že by za ni mohla nákladní auta, která z nedalekého lesa vyváží kmeny stromů.

„Těžká doprava tam fungovala už dříve a k žádnému problému nedošlo," dodal.

Ke konečné opravě, která by podle odhadů neměla přesáhnout padesát tisíc korun, dojde v průběhu příštích týdnů. Do prázdnin by měl celý úsek zcela opravený. (pm)

SOUVISEJÍCÍ: Cyklostezka Bečva se u Rybářů konečně dočká opravy