Plánovaná cyklověž je schopna pojmout až 118 kol. Město má nyní možnost věž pořídit za výhodných podmínek.

„Celkové náklady by se měly pohybovat okolo 15 milionů korun. Dotace ale pokryje až 85 %, což znamená, že město by to stálo asi jen 3 miliony korun,“ uvedl starosta města Hranice Jiří Kudláček.

Pro využití dotace musí město do září předložit projektovou dokumentaci. Právě vypracování projektové dokumentace již zastupitelé posvětili. Pokud se tedy podaří splnit všechny potřebné náležitosti, realizace výstavby se může rozběhnout již v příštím roce.

Zastupitelstvo návrh schválilo i přesto, že se v budoucnu počítá s rekonstrukcí hranického nádraží, a to i v místě chystané cyklověže. Podle starosty to ale nepředstavuje výraznější komplikaci.

„Jedná se o montovatelnou konstrukci. Není tedy problém věž případně rozebrat a přesunout na jiné místo. Třeba do oblasti sportovního areálu, nebo do jiné lokality, kterou bychom preferovali,“ popsal Jiří Kudláček.

Věž by měla být vysoká více než 11 metrů. Poplatek za uskladnění kola činí ve většině měst 5 korun na den. Podle dodavatelské firmy zabere uschování i vydání kola přibližně 25 vteřin.

Vedení místní radnice chce tímto krokem podpořit využití cyklodopravy na úkor osobních aut. 

Ilustrační foto
Obyvatelé Hranic mohou rozhodnout, za co město utratí milion
Hranická rocková kapela Traktor
Výběry hvězd, Traktor i Marek Ztracený. SK Hranice oslaví 100 let ve velkém