Původně se mělo představení Dagmar Patrasové konat ve venkovním areálu Na střelnici.

„Byli jsme ochotni naše výletiště k těmto účelům poskytnout, ale jinak nemáme s organizací této akce vůbec nic společného,“ zdůraznila majitelka areálu Monika Zbránková

Ta se před pár dny přes telefon dozvěděla, že akce se Na střelnici neuskuteční. Pořadatelka Naděžda Pírková jí to zdůvodnila tím, že mobilní pódium, které by tam bylo potřeba postavit, by stálo spoustu peněz. Rozhodla se tedy přesunout akci nejprve do dvorany zámku a nakonec do sokolovny.

Sokolové přichystali vše

Starosta Sokola jí vyšel vstříc tím, že nechal posekat trávník, aby se na něm mohly uskutečnit soutěže pro děti, které se přijdou podívat na Dádu. Navíc zrušil akci, která se měla v daný den konat v předsálí sokolovny.

„Dnes ráno jsem se ovšem dozvěděl, že paní Pírková včera volala a představení zrušila,“ řekl ve čtvrtek Deníku Zdeněk Vývoda.

Důvod ale s ohledem na pořadatelku nesdělil.

Ta mezitím napsala do Prahy dopis, ve kterém s politováním konstatovala, že se akce nemá kde uskutečnit, protože v Hranicích byly povodně. Na střelnici je prý podmáčená půda a sokolovna byla rovněž zaplavena.

„Paní Pírková nám včera napsala, že je jí to líto, ale že zkrátka nemá kde akci uspořádat,“ potvrdila Alena Kupecká, produkční Dády Patrasové.

Po povodních se tam už konala řada akcí

Na Střelnici se o minulém víkendu konal dětský den a ve čtvrtek odpoledne pak další pořad pro děti. V sokolovně se minulý pátek uskutečnilo představení dětského baletního soboru z Prahy. Nikomu z pořadatelů zmíněných akcí nečinily nedávné povodně vůbec žádný problém.

Pírková se zhruba před měsícem obrátila na Deník, aby několikrát po sobě avizoval, že se akce uskuteční. O tom, že ji zrušila, však už redakci neinformovala. Na telefonický dotaz, proč se nakonec představení nekoná, sice odpověděla, ale po pár minutách volala zpátky a nepřála si nic ze svého vyjádření zveřejnit.

Předprodej?

Plakáty informující o tom, že se Dáda chystá do Hranic, visí ve městě stále. V jejich spodní části je uvedeno, že předprodej vstupenek je v každé dobré školce.

„Ano, předprodej na Dádu jsme tady měli. Rodiče se na lístky ptali, ale neprodal se ani jediný,“ uvedla ředitelka MŠ Pohádka ze sídliště Hromůvka Lenka Němčáková.

„Nám bohužel nikdo předprodej nenabídl,“ sdělila Miluše Koláčková, ředitelka MŠ Klíček Struhlovsko.

Na střelnici bude dětský den

Dagmar Patrasová tedy v neděli do Hranic nepřijede. V areálu Na střelnici však úplně prázdno nebude. Od třinácti hodin se tam uskuteční dětský den, k jehož pořádání se už majitelka areálu hlásí.