Už 11. září od 19 hodin vystoupí v Letním kině Hranice.

Koncert Dalibora Jandy tak po červencovém představení rockové skupiny Olympic bude ve venkovním areálu v podstatě už druhým „koncertem roku".

Pouze v případě extrémně nevlídného počasí by se akce musela přesunout do prostor hranické sokolovny.

Zářijové galapředstavení za hudebního doprovodu kapely Prototyp se uskuteční v souvislosti s šedesátými narozeninami, které Dalibor Janda letos v březnu oslavil.

„Lidé, kteří na koncert Dalibora Jandy dorazí, se můžou těšit na hudební průřez celou jeho kariérou. Samozřejmě zazní i ty největší hity," řekl Martin Kapek, dramaturg Městského kulturního zařízení Hranice, které akci připravuje.

Právě vzhledem k pořádání akce příspěvkovou organizací města činí cena vstupenky v předprodeji jen 250 korun, na místě 330 korun.

Vystoupení hudebníka s nezaměnitelným chraplavým hlasem slibuje velký zážitek a pestrou audiovizuální show.

Kromě hlavního aktéra se na pódiu představí také několik zpěvákových hostů, mezi kterými nebude chybět ani dcera muzikanta Jiřina Anna Jandová.

Dalibor Janda, který je zároveň textařem a hudebním skladatelem, vystoupal na pomyslný hudební vrchol v polovině osmdesátých let.

V letech 1986 až 1988 se stal dokonce třikrát v řadě Zlatým slavíkem. Tato hudební osobnost, která nedávno oslavila jubilejní čtyřtisící koncert, se může pyšnit také více než dvěma miliony prodaných nosičů.