Úpravy na silnicích budou stát celkem čtyři miliony korun a dokončeny mají být v průběhu příštího roku ještě předtím, než bude nová dálnice uvedena do provozu.

Úprava bývalé světelné křižovatky na třídě Československé armády, přechod u Billy, změny na křižovatkách u Slávie a u hotelu Cementář, to jsou některé z kroků, které chce hranická radnice realizovat.

„Jsou to většinou jen drobné úpravy, nejde o žádné výraznější zásahy.

Budou se například budovat silniční ostrůvky, v některých místech dojde k zúžení vozovky nebo se budou upravovat přechody. Cílem těchto změn je snížení rychlosti projíždějících aut a zvýšení bezpečnosti chodců,“ vysvětlila hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Ačkoliv se s vybudováním všech zmíněných prvků počítá až v příštím roce, přípravou změn se zabývají hraničtí radní už nyní.

„Museli jsme řešit například majetkové vztahy u křižovatky u Slávie, kde chceme ještě letos mít hotové stavební povolení,“ uvedla Radka Ondriášová.

Celkem bude výstavba všech dopravně-bezpečnostních prvků stát město čtyři miliony korun.

„Pokusíme se na realizaci těchto opatření získat dotaci. Výstavba uvedených prvků by se měla uskutečnit v příštím roce tak, aby byly hotové dříve, než bude dálnice uvedena do provozu,“ dodala Radka Ondriášová.