Největší poptávka byla po vánočně zdobených svícnech a věncích z jehličnatých větviček, které ženy každoročně chystají. „K pokračování nás přemluvily naše zákaznice, měly o věnce a svícny zájem – je to také to jediné, co v rámci výstavy prodáváme, nechceme mít z akce jarmark," uvedla Marie Breczková.

Sál v patře obecního úřadu přichystalo a vyzdobilo celkem šest žen. Ozdoby z perliček, malovaná jablíčka nebo z perníčků poskládaný betlém doplnily svými výtvory děti z místní Mateřské školy Tučín a Základní školy Želatovice. „Hodně nám pomohly, i když jsou ještě malé, tak krom školních povinností nám stihly i něco vyrobit," dodala.

U nejmladších návštěvníků výstavy sklidil největší úspěch adventní kalendář ve tvaru zdobeného papírového vláčku se čtyřiadvaceti vagónky. Každý z nich byl naplněn různorodými slanými pochutinami. Adventní kalendáře již neodmyslitelně patří k tučínské výstavě a zaměřuje se na ně právě Marie Breczková.

„Od narození dětí je rok co rok vymýšlím, pokaždé se snažím udělat jiný," řekla. Na výstavu ozdobila i vánoční stromek, na který zavěsila vykrojené plásty z vosku ozdobené perličkami. „Jak se blíží advent, tak mě to zkrátka chytne a začnu něco tvořit," dodala sympatická organizátorka.

Podpořit akci Dámského klubu přišli svou návštěvou místní i lidé z okolí. „Přijeli jsme z Přerova za rodinou. Obdivujeme hlavně betlémy z perníčku, takové zdobení bychom vůbec nezvládli," prozradila rodina Kašpárkova.

Součástí víkendu byla i soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček, o vítězství tu ale nejde v prvé řadě. Jen stěží se dá se vyhodnotit absolutní vítěz, každá hospodyňka má totiž svůj recept, o kterém si myslí, že je úplně nejlepší.