Druhým pak je Biologická stanice (BIOS), ve které se ve zhruba třiceti přírodovědných kroužcích učí děti poznávat přírodu a zvířata. Obě zařízení žádala kvůli obavám ze sloučení město, aby jejich činnost zastřešilo. Přerovští radní ale jejich žádosti nevyhověli.

„Obě zařízení nyní spadají pod Krajský úřad v Olomouci a městská rada neschválila převzetí kompetencí od kraje,“ informoval o nedávném rozhodnutí městské rady náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

Kraj podle jeho slov doporučuje sloučit DDM Atlas a BIOS od příštího roku. „Hlavním důvodem tohoto kroku jsou finance,“ doplnil.

Zástupci obou zařízení, ve kterých se zabývá svými volnočasovými aktivitami převážná část přerovských dětí, přijali záměr na sloučení s rozpaky. „Máme asi stejný názor, protože se obáváme omezení činnosti.

Navíc DDM Atlas i BIOS jsou od sebe vzdálené asi čtyři kilometry, takže to bude i komplikované pro naše zaměstnance. To byl i hlavní důvod, proč jsme žádali město, aby nás zastřešilo,“ uvedl ředitel Biologické stanice Ivo Růžička.

Rozhodnutí navíc podle jeho slov přichází v době, kdy se činnost obou zařízení zvyšuje a přicházejí nové děti. Ředitel proto doufá, že by mohli rozhodnutí radních ještě zvrátit zastupitelé.

„Vždyť naše činnost s městem úzce souvisí. Zájmové kroužky navštěvují přerovské děti, pořádáme i akce ve spojitosti s městem,“ vysvětluje dále ředitel.

„Nevíme, co můžeme po sloučení očekávat,“ povzdechla si také statutární zástupkyně Domu dětí a mládeže (DDM) Atlas v Přerově Blanka Mašková. „Doufáme jen, že budeme moci zachovat činnost v takovém rozsahu, na jaký jsme zvyklí,“ dodala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika