Své chuťové pohárky si do sálu kulturního domu v sobotu přišli polaskat nejen místní lidé, ale i přespolní zájemci.

„Zobli" si třeba i cukroví z Drahotuš, Skaličky, Bělotína nebo ze Šternberka. „Řekla bych, že cizích lidí je tady rok od roku více, soutěž má dobrý ohlas v okolí. Na akci se vždycky moc těšíme, je jednou z nejlepších, kterou tady pořádáme," uvedla Eva Zamazalová z pořádajícího spolku Ženy ze Špiček.

Degustaci jednadvaceti vzorků slivovice brali někteří velmi poctivě.

„Staré ruské heslo říká, že bez tréninku není šampiónů. Já proto trénuji neustále," smál se nad sklenicemi „valašských penicilinů" Jaroslav Andrš. „Nedá se to samozřejmě pít po velkých štamprlích, od každého vzorku si jen tak líznu. I když to trošku splývá, rozdíly se tam najít dají. Zkoušel jsem zatím všechny, ale ještě nejsem na konci. Čeká mě velké finále," svěřil se před závěrečnými šesti ochutnávkami.

Sobotní událost ve Špičkách se samozřejmě netočila jen kolem koštování soutěžních dobrot. Básničky či taneční kreace na parketu předvedly nebojácné děti z mateřské školy, sousedské posezení zpříjemnily i další děti hrou na zobcové flétny.

„V minulých letech jsme tady přivítali i pěvecký sbor učitelů z Bělotína, letos vystoupily děti z naší školky. Máme tam teď hodně drobotiny," řekla s úsměvem Eva Zamazalová s tím, že součástí odpoledne byla i výstava a prodej vánočních dekorací a prací právě dětí z mateřinky.

Soutěž o špičkový koláč a pálenku nebyla poslední kulturní akcí v tomto roce. Na konci prosince se obyvatelé mohou těšit na tradiční silvestrovskou vycházku.