Pracovníci středisek by „hluchou" sezonu neradi opakovali.

Například v Partutovicích ale už nyní vědí, že do konce tohoto roku se ve ski areálu lyžovat nebude, i kdyby se počasí změnilo ze dne na den. Tamní vlek totiž až do ledna nebude provozuschopný.

„Vždycky čekáme na první sníh, ale na začátku letošního roku to čekání utnulo jaro. Vlek se na konci letošního roku nerozjede z technických důvodů, ale doufáme, že se to od nového roku spustí naplno," řekl za tým provozovatelů Libor Baštan.

Provozní náklady v tomto malém lyžařském centru se každoročně vyšplhají k osmi až deseti tisícům korun, o loňském zisku se ale vůbec nedá mluvit.

„Zisky byly samozřejmě nulové, ale alespoň jsme ušetřili za práci," zachoval si humor provozovatel.

Kluziště pro bruslení i hokej 

Nedobré vzpomínky si na minulý ročník mají i členové Ski klubu Hranice, kteří provozují lyžařské středisko v Potštátě.

„Vloni se tady vůbec nelyžovalo, což způsobil nedostatek sněhu. Teď se ale už soustředíme na zahájení letošní sezony. Probíhají přípravy na školení vlekařů, máme nachystanou lyžařskou školu a taky technicky jsme na novou sezonu připraveni," poznamenal provozovatel Jiří Kuča.

Kvůli závislosti potštátského areálu na přírodním sněhu se však může pouze doufat ve start nové sezony už ke konci tohoto roku. Sněžná děla na umělé zasněžení plochy totiž provozovatelé k dispozici nemají.

„Pokud by ale začalo sněžit, mohlo by se na Potštátě lyžovat už mezi vánočními svátky," doplnil Jiří Kuča.

Obyvatelé Hranicka se za zimními radovánkami často vydávají do nedalekého areálu v Tošovicích.

Také tam byla loňská sezona ovlivněná počasím, v provozu byla pouze třetina areálu.

„Všechny vleky nejely, areál byl v hodně mírném provozu. Na nadcházející sezonu jsme už ale připraveni. Máme šest velkých děl a s příchodem prvních mrazů začneme zasněžovat. Mimo sjezdovky máme pro bruslení veřejnosti a na hokej určeno kluziště a celoročně je k dispozici bobová dráha," uvedl manažer Heiparku Tošovice Jiří Šindler.