„Jsme z toho dost zklamaní. Nevím, jestli si omladina myslí, že když klub za 15 milionů zaplatilo město, že ho mohou ničit, fakt nevím. Spíš by si měli uvědomit, že pokud tak budou pokračovat, nebudeme tyto akce pořádat,“ řekl rozhořčeně dramaturg Městského kulturního zařízení v Hranicích Martin Kapek.

Podle jeho slov nebylo toto řádění premiérou. „Tohle byla už druhá akce zaměřena přímo pro teenagery, kterou jsme ve zkušební době klubu uskutečnili, a mládež se podobně chovala už při té první,“ konstatoval Martin Kapek.

Navíc se podle jeho slov na demolici nepodíleli jen návštěvníci klubu, ale i samotní vystupující dýdžejové. Graffiti na zrcadle, nedopalky z cigaret i vykopnuté dveře – to vše v šatně účinkujících – jsou toho důkazem. Jak Martin Kapek dodal, při počtu šesti zaměstnanců kulturního zařízení včetně ředitelky nejsou schopni takto rozdováděnou mládež uhlídat.

„Není možné a ani nechceme stát mladýmza zády a hlídat je, ten klub je přece také pro ně, ale podle toho by se měli chovat,“ zlobil se dramaturg klubu.

Hranický Zámecký klub se otevřel vloni v listopadu a až do dubna bude ve zkušebním provozu. Přestože původní koncepce slibovala klub pro mladé, s jeho otevřením se změnila a vedení klubu prosazuje vícegenerační program.

„Páteční hip-hopová akce je důkazem toho, že nelze provozovat pouze klub pro mladé, jinak bychom se mohli brzy dočkat totální demolice. Na žádném jiném vystoupení se to ještě nestalo,“ dodal Kapek.

Program klubu najdete zde: Program zámeckého klubu v Hranicích

 

O noční akci policistů, která se zaměřila na pití alkoholumezi mládežíse dozvíte zde: Hranice: Pro děti z diskoték si museli přijet rodiče

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika