Pro děti do dvanácti let je zde k dispozici pískoviště, skluzavka, houpací koně a další atrakce. „Děti toto hřiště používají už asi měsíc a jak je vidět na skluzavce, je velmi oblíbené,“ sdělil starosta Klokočí Oldřich Šnajdárek.

„V Klokočí žije zhruba třicet dětí, které mohou na hřiště chodit,“ dodal Šnajdárek. Se stavbou nového místa pro odpočinek a zábavu začali v Klokočí vloni v říjnu.

Podle starosty stavbu komplikovalo nepříznivé podzimní počasí, dokonce napadl i sníh. „Dotace ve výši 133 tisíc korun z programu obnovy venkova jsme ale museli do konce roku 2007 vyčerpat,“ uvedl starosta Klokočí.

Na jaře pak stavba pokračovala terénními úpravami a oplocením areálu. Podílelo se na ní také několik dobrovolníků, kteří odpracovali přes tisíc hodin. Jak dodal starosta, hřiště přišlo na téměř čtyři sta tisíc korun.

Odpoledne pokračovaly v Klokočí oslavy dětského dne v areálu hřiště pro dospělé. Na prostranství za obecním úřadem si mohly děti zařádit na tříkolkách a v soutěžích vyhrát zajímavé ceny.

Vůně uzenin a piva, která se nesla vzduchem, nalákala mnohé příchozí, kteří si tak zpestřili horké sobotní odpoledne.

V podvečer pak zábava pokračovala, místní přijelo pobavit divadlo, pro ty nejmenší byli k dispozici koně, na kterých se mohli svézt.

Za doprovodu kapely Druhá míza se pak desítky lidí bavily až do pozdních hodin.