Slunečné babí léto i pestrý program přilákaly na ranč stovky návštěvníků.

„Určitě to byla největší jednodenní akce, kterou jsme tady doposud uspořádali. Jsme rádi, že vyšlo počasí a že přišlo tolik lidí. Nečekali jsme to. Všichni, kteří se této akce zúčastnili, přispěli na dobrou věc," řekla pořadatelka Ludmila Rohelová.

Peníze, které se na charitativní akci vybraly, pomohou čtyřletému Šimonu Martinkovi z Valašského Meziříčí, který od narození trpí cukrovkou.

Z výtěžku se tak zaplatí senzorické přístroje, díky nimž budou moci rodiče Šimonka sledovat jeho aktuální hladinu cukru v krvi.

„Pojišťovna hradí pouze čtyři senzory za rok, jeden z nich měří hladinu cukru týden a vyjde na 1 600 korun. Ročně to dělá 83 tisíc korun," stálo v dopise maminky nemocného chlapce Radky Martinkové.

Její syn si chvíle na ranči užíval stejně jako mnoho jeho vrstevníků. Těšil se z nejrůznějších jezdeckých dovedností na koních, parkurových skoků, drezury či vozatajství.

Pohled na ranč z koňského hřbetu si sám několikrát nenechal ujít.

Zapojila se skoro celá republika

Mezi návštěvníky nechyběl ani herec Václav Vydra, jehož pozitivní vztah ke koním je všeobecně známý.

„Ale o tom to tady tentokrát nebylo. Tato akce má hlavně pomoci malému Šimonovi," upozornil známý herec.

Ukázky s koňmi příchozí zájemce nadchly, představily se při nich kolektivy z blízkého okolí i vzdálenějších krajů.

„Byla tady Městská policie z Ostravy, pan Vydra přijel až z Prahy. Podle mě se do této akce zapojila skoro celá republika," uzavřela pořadatelka Ludmila Rohelová.