Žáci si ve Školním polesí Valšovice měli pod dohledem učitelů projít šest stanovišť, která zahrnovala například ukázku těžby, odvozu a vyvážení dříví, přibližování dříví za pomocí koně a traktoru, dřevorubecké disciplíny, ukázku myslivecké kynologie a sokolnictví nebo zalesňování a ochranu lesa.

„Mně se nejvíce líbili pejsci, které jsme různě rozdělovali do skupin a mohli jsme si je i pohladit. Pěkné to bylo i u sokolníků," sdělila své dojmy osmiletá Viktorie Ponížilová ze Základní školy ve Všechovicích.

Právě všechovická základní škola i školy z Drahotuš a ze Struhlovska se do letošního ročníku Dne lesa zapojily. Jejich žáci bohužel kvůli dešti nestihli projít všechny připravené zastávky.

„Děti většinou zvládly projít aspoň čtyři stanoviště, ale je opravdu škoda, že začalo tak silně pršet. Ukázky sice letos byly podobné jako vloni, ale zájem ze strany základních škol je stále vysoký. Některé z nich musíme kvůli kapacitě a omezenému času i odmítat," řekla projektová manažerka Střední lesnické školy Alena Novotná.

Na ukázkách, které byly rozmístěny po lese, se podíleli učitelé právě ze Střední lesnické školy v Hranicích.

„Školy mají tuto akci v rámci naplňování plánu Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Každá škola si jej přizpůsobí podle svého, ale samozřejmě je nejlepší, když aktivity v lese vidí děti na vlastní oči a samy si je také vyzkouší," uzavřela Alena Novotná.