Akce v areálu stodoly začne už v 10 hodin dopoledne. Připravena je spousta her a ukázek s cyklistickou tematikou. Děti si mohou hravou formou připomenout bezpečnostní pravidla. Rodiče si zase s odborníkem z hranického cykloservisu projdou zásady správné údržby kola.

Zájemci se také dozví, co dělat, když se při výletu na kole přihodí nepříjemná věc. Program o první pomoci bude mít na starosti Střední zdravotnická škola Hranice. Předvedou modelové situace s figuranty a realistickým maskováním.

Hranické slavnosti 24. 6. 2023
Hranické slavnosti: Chinaski i November 2nd. Tady je PROGRAM

Pro nejmenší budou připravené také zábavné cykloúkoly. „Pokud je splní, získají průkaz cyklisty šikuly. Děti se mohou těšit i na jízdu zručnosti či nafukování balónků pumpičkou na kolo. Chybět nebude salon s třpytivým tetováním, dílna s pískovými obrázky a Eliška Kubecová chystá výrobu pouzder a tašek s cyklistickou tématikou," vyjmenovala Veronika Strnadlová, provozovatelka kiosku Stodola u Bečvy. Po celou dobu konání akce bude možné vyzkoušet si elektrokola.

Tři dny plné zábavy si užili lidé v Hustopečích nad Bečvou,  kde se konal již patnáctý ročník Hustopečských dnů.  Sobotní odpoledne začalo slavnostním průvodem obcí, a pak se na pódiu v areálu zámku představily místní soubory - od břišních tanečnic přes m
Na zámku v Hustopečích zahájí sezonu. V plánu jsou cyklovýlety i akce pro děti

Lidé mohou dorazit ke stodole po cyklostezce z obou směrů – od Hranic i od Přerova. Z Přerova je plánovaný hromadný výlet. Peloton vyjíždí v 9 hodin od lávky u tenisových kurtů.

Pro návštěvníky, kteří zamíří z Hranic, je připravena speciální akce. Na oslavách města, jež se budou konat v sobotu na Masarykově náměstí, obdrží v červeném stánku u podia kartičku s mapkou cyklostezky. Vyzvednout si ji mohou také v městském informačním centru. Kdo s touto kartičkou dorazí do areálu stodoly, dostane zdarma nealko nápoj a malý dárek.