Na místním starobylém náměstíčku mohli lidé zhlédnout kulturní program, ale také detailně se seznámit se zákulisím výroby regionálních deníků a týdeníků.
Zároveň si zde mohli objednat předplatné, a nebo si zasoutěžit o auto. Na náměstí se dostavil i starosta města Miloslav Přikryl.

„Vaše novinu čtu pravidelně. Mám rád informace, které se vážou k regionu, protože celostátními a mezinárodními zprávami jsme zahrnuti dost,“ svěřil se jeden z místních obyvatel Jan Eliáš.

Takových, co hodnotili, ale i třeba přinášeli nové podněty redaktorům, kteří byli na místě, bylo však více. „Líbí se mi stránka s miminky, kterou jste zavedli. Mohl by vzniknout ještě nějaký větší servis pro nás – maminky na mateřských dovolených, které to nemáme zrovna jednoduché,“ prohodila například Simona Zdráhalová.

Den s Deníkem sklidil největší ohlas u dětí. Na lipnickém náměstí dostávaly balonky, soutěžily a bavil je zde pejsek Macík. Se zatajeným dechem pak nejen ony, ale i dospěláci sledovali vystoupení Železného Zekona.

Při polykání ostrých žiletek naskakovala přihlížejícím husí kůže na těle. „Děti, slibte mi, že tohle nebudete nikdy zkoušet,“ nabádal nejmenší silák Zekon. Jak prozradil, v Lipníku nebyl poprvé.

Nedávno zde měl dokonce vystoupení. „Byl jsem tu naposledy před měsícem, ale to vůbec nevadí. Lipník se mi líbí,“ svěřil se.

Na akci Den s Deníkem ukazoval své silácké kousky už potřetí. „Byl jsem už v Uničově, Olomouci a ještě mě čeká devětadvacet vystoupeních v různých městech,“ podotkl držitel několika rekordů, který si nejvíce cení titulu Nejsilnější muž v České republice.

Lidé na náměstí sledovali také vystoupení folklorního souboru Maleníček. Děvčata v záhorských krojích si okamžitě získala publikum. Někteří hosté akce Den s Deníkem neodolali možnosti vyhrát nový terénní vůz.

Kupon do soutěže vyplnil i Zdeněk Dostál. „Na soutěže moc nevěřím, ale když jde o auto, po kterém toužím, neodolala jsem,“ svěřil se.