Dopoledne bude ve znamení tradičního turnaje O pohár Mikroregionu Hranicko v nenáročné hře pétanque, ve které i úplní nováčci dokážou vítězit nad zkušenými matadory.

Do turnaje se mohou přihlásit i ti, kdo by si tuto hru chtěli vyzkoušet poprvé. Volně složená tříčlenná družstva se mohou hlásit zasláním přihlášky, která je k dispozici na webu www.regionhranicko.cz. Start je se v 8.30 hodin.

Lákadlem bude jistě i pestrý odpolední program dokonce s mezinárodním obsazením. Zhruba od 14. až do 19. hodiny se na podiu vystřídají dva dětské folklorní soubory, zdejší Šimon ze Všechovic a hostující Figeľ z Polska.

V podobném duchu naváže plnohodnotná cimbálovka Javor, pocházející z Kyjova.

Poté mladí hoši z Blanska předvedou cyklotrialovou exhibici v přeskakování různých překážek, vrchol odpoledne pak bude patřit bigbítu v podání polské kapely Rooster a miláčka hranického publika kapely Gentlemen’s Club.

To ovšem stále není vše. Organizátoři z mikroregionu a místní akční skupiny si dali za cíl zabavit návštěvníky opravdu po všech směrech, proto v neposlední řadě bude v areálu probíhat celodenní program pro děti včetně skákacího hradu, dospělí si mohou vyzkoušet bungee-running či střelbu z luku, předvede se také několik místních řemeslníků a výrobců specialit, jako jsou domácí sýry, pecáky či slivovice.

Také na rozmary počasí mají organizátoři políčeno. Na akci se totiž veřejnosti představí nedávno pořízené mobilní vybavení, které už slouží různým pořadatelům na Hranicku.

Dva velké stany, zastřešené podium i nepromokavé prodejní stánky ochrání před případným deštěm. Další novinkou je zajištění kyvadlové dopravy z Hranic a zpět.

V případě zájmu je ovšem nutno se předem k využití dopravy přihlásit, a to zasláním počtu lidí na email m.skrobankova@regi-onhranicko.cz.

(kop)