„Už podruhé se program oproti dřívějšímu pétanque zaměří na golf, který si budou moci účastníci vyzkoušet zcela zdarma a v mnoha podobách. Od cvičných odpalů a golfové akademie s instruktorem přes soutěže v patování a odpalech na cíl až po golfový miniturnaj na dvě jamky, pro menší děti je pak připraven turnaj ve cvrnkacích kuličkách," přiblížil manažer pořádající Místní akční skupiny (MAS) František Kopecký. A jak dodal, ti nejlepší budou odměněni hodnotnými cenami.

Organizátoři chystají také další doprovodný program, který je šitý na míru pro celé rodiny.

Návštěvníci se mohou těšit na celodenní půjčovnu koloběžek a holí nordicwalking, exhibici oddílu Judo Femax Hranice, jezdeckou show a vodění dětí na koních, dětský koutek plný her a soutěží s možností hlídání, zajištěno je též malování na obličej. K poslechu zahraje Cimbálová muzika Okybača z Lipníka nad Bečvou.

Chybět nebude bohaté občerstvení, posezení ve velkokapacitním stanu či ochutnávky a prodej výrobků oceněných značkou moravská brána regionální produkt®.

Bonusem pro zájemce jistě bude zajištění mimořádné hromadné dopravy tam i zpět. Autobusy budou odjíždět z hranického Šromotova náměstí v 8.30 a 9.30 hodin a pojedou přes zastávky Slávie a Velká až na Radíkov. Zpátky se budou vracet v 15.30 a 16.30 hodin po stejné trase.

„Veškerý program je zajištěn pro účastníky zcela zdarma, organizátoři z Mikroregionu Hranicko, MAS Hranicko, Hranické rozvojové agentury a Golf Clubu Radíkov se už teď těší na hojnou účast a kvalitně strávený den v malebném golfovém areálu," láká na letošní Den s regionem Hranicko František Kopecký. 

Program

9 hodin – úvodní slovo organizátorů, zdravice hostů

9.15 hodin – hromadný golfový křest – pravidla, postoj, údery, typy holí, ukázky

10h a 10.30 hodin – golfový miniturnaj na dvě jamky za účasti golfových instruktorů

10.30 hodin – turnaj ve cvrnkacích kuličkách

11 – 15 hodin – k poslechu hraje Cimbálová muzika Okybača z Lipníka nad Bečvou

11 hodin – exhibice oddílu JUDO FEMAX Hranice

11.30 – 14 hodin – Hospodářství Azienda: jezdecká show a vodění dětí na koních

12.30 hodin – soutěž v patování (doťukávání míčků z greenu do jamky)

13.30 hodin – soutěž v přesnosti odpalů na cíl

14.30 hodin – vyhlášení vítězů, předání atraktivních cen

Více informací a jízdní řád dopravy naleznete na webu www.hranicko.eu či telefonu 581626202