„Den s regionem jsme dříve pořádali ve Valšovicích, kde se hrál hlavně petangue. Teď se nám ozval Golf Club Radíkov a z toho vyplývá také zaměření na jiný sport. To se ze hry petangue stočí na golf," uvedl manažer Místní akční skupiny Rozvojové partnerství Regionu Hranicko František Kopecký.

Golf je pro veřejnost jistě méně dostupnou disciplínou než některá jiná sportovní odvětví, zájemci si však krásy golfu v sobotu budou moci vyzkoušet zcela zdarma.

„Za golfové turnaje se běžně platí, plánovaná klání v mnoha podobách ale bude tentokrát bezplatné. V sobotu bychom chtěli vytvořit skupinky tří zájemců, které by po hřišti vedl instruktor a během hry jim i vysvětloval pravidla," sdělil František Kopecký.

Kromě cvičných odpalů, golfové akademie a mnoha soutěží bude připravená také celodenní půjčovna koloběžek včetně společného sjezdu z Radíkova ke hrádku Kunzov se zajištěným odvozem zpět.

„Návštěvníky určitě zaujme i seskok parašutistů na cíl, jezdecká show nebo vodění dětí na koních," doplnil manažer MAS, jeden z organizátorů ak­ce.

Dalším bonusem bude i bezplatná hromadná doprava na místo akce. Autobusy budou vyjíždět z hranického Šromotova náměstí v 8.30 a 9.30 a pojedou přes zastávky Slavie a Velká až do Radíkova. Návrat v 15.30 a v 16.30 je naplánovaný po stejné trase.

„Chceme tím akci v Radíkově zatraktivnit a vyjít tak vstříc všem zájemcům, kteří se Dne s regionem Hranicko hodlají zúčastnit," uzavřel František Kopecký.