Den srdce opět ovládne teplické lázně

„Jeden svět - jeden domov - jedno srdce“ je mottem letošního ročníku Světového Dne srdce, který se připomíná ve více jak 100 zemích světa. Je pořádán Světovou federací srdce pod patronací Světové zdravotnické organizace a UNESCO.

Každoročně si tato akce klade za cíl oslovit lidi z celého světa a upozornit na nebezpečí vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Zdůrazňuje, že prevence ve formě zdravé životosprávy s dostatkem pohybu redukuje výskyt nemocí srdce a cév.

Lázně Teplice nad Bečvou zaměřené především na kardiorehabilitaci se již tradičně připojují k tomuto významnému dni a v sobotu 17. září zvou širokou veřejnost na celodenní akci do areálu lázní.

„V pestrém celodenním programu, který začne dopoledne v 9.30 hodin, na Vás čekají odborné a osvětové akce, ale především zábava, atrakce pro dospělé i děti - autovláček, Sokolnické show skupiny Vancoš, letečtí modeláři, skákací hrad, poníci, divadelní pohádka, soutěže a další. K poslechu budou hrát country skupina Šviháci a orchestr Big Band Zlín, představí se přední česká swingová taneční skupina Oldies,“ popsal vedoucí kulturního oddělení lázní Pavel Nepala.

Překvapením pro návštěvníky Dne srdce bude Spanilá jízda atraktivních motocyklů Harley-Davidson. Zpestřením budou také prodejní stánky umístěné na lázeňské kolonádě.

Pozornost si jistě získá i osvětový stánek zdravotníků, ve kterém budou mít návštěvníci Dne srdce možnost nechat si změřit krevní tlak, vypočítat hodnotu BMI - index tělesné hmotnosti, který Vám určí stupeň nadváhy či obezity.

Zájemci si mohou vyzkoušet pod dohledem instruktorů stále více populární chůzi s hůlkami - Nordic Walking.

V odpoledních hodinách vystoupí spolu s představiteli společnosti Lázně Teplice nad Bečvou a dalšími hosty také herečka Zlata Adamovská, „tvář“ lázní Teplice nad Bečvou, která následně pro návštěvníky Dne srdce uspořádá autogramiádu.

„Stánek obchodního a marketingového oddělení lázní Teplice nad Bečvou bude informovat o stávajících i nových zajímavých procedurách, které jsou určeny pro širokou veřejnost,“ informoval Nepala.

Lázně se mohou pochlubit za poslední roky návštěvou několika významných osobností a sportovců nejen v poláriu Arktika, ale i na vícedenních pobytech na léčebně – relaxačních programech.

Letošní Den srdce v lázních Teplice nad Bečvou má mimořádný doprovodný program. V pátek 16.září vystoupí v sanatoriu Bečva v 19.30 hodin hudební skupina Pangea - The Beatles Revival Band, na kterou se těší mnozí příznivci světoznámých písniček legendárních Beatles.

„Skupina Pangea patří k nejlepším evropským revivalovým kapelám, což potvrdila vítězstvím v soutěži Beatles revivalových kapel v červnu 2010,“ uvedl Pavel Nepala.

O kvalitách skupiny svědčí i skutečnost, že byla vybrána k účasti na prestižním festivalu Beatleweek 2011 v Liverpoolu se závěrečným koncertem v legendárním klubu Cavern. Koncert slibuje mimořádný hudební zážitek.

Autovláček bude po celý den v provozu na okružní trase lázně - Hranice - lázně se zastávkou na náměstí (od budovy České pojišťovny) od 10,00 hod. každou hodinu až do 16,30 hod.