Nebudou chybět zdravotní přednášky a služby, koncerty, přehlídka silných strojů ani zábava pro děti.

V předvečer Dne srdce vystoupí v lázních oblíbené duo Hana a Petr Ulrychovi s kapelou Javory.

Jejich koncert začne o půl osmé večer v sále sanatoria Bečva. Hudba, kterou tam posluchačům nabídnou, představuje moderní moravský hudební proud, který se zrodil z lidových písní.

Sobotní program zahájí v půl desáté dopoledne folklorní skupina Camerata.

„Současně budou otevřeny prodejní a osvětové stánky, u kterých si lidé budou moci například změřit krevní tlak nebo vypočítat index tělesné hmotnosti,“ upozornil vedoucí kulturního oddělení lázní Pavel Nepala. O hodinu později vyroste u tenisového areálu skákací hrad pro děti a oblohu obsadí řízené letecké modely.

Za doprovodu dixielandu HB Band se kolem třinácté hodiny lázněmi projedou motorkáři na strojích Harley Davidson.

Jejich spanilá jízda pak bude pokračovat na Helštýn. Po celý víkend bude totiž v sousedních Hranicích probíhat akce s názvem Poslední míle, která již tradičně uzavírá motorkářskou sezonu.

Z Hranic pojede vláček

Na čtrnáctou hodinu je v Teplicích připraveno vystoupení Ládi Kerndla a v patnáct dostane opět slovo HB Band. Tečkou za sobotním programem bude klaun Hopsalín s programem pro děti.

Po celý den bude dopravu do lázní zajišťovat z Hranic oblíbený autovláček se zastávkou na Masarykově náměstí. Od desáté dopolední bude jezdit každou hodinu až do půl páté.

V neděli bude Den srdce od devíti hodin pokračovat společným vystoupením folklorního souboru Inovček ze Slovenska a dětského pěveckého sboru Cantabile.

Světový den srdce je každoročně o posledním zářijovém víkendu pořádán Světovou federací srdce pod patronací Světové zdravotnické organizace a UNESCO. Klade si za cíl podpořit v lidech zdravé životní návyky a redukovat tím výskyt nemocí srdce a cév.

„Právě na ty jsou totiž naše lázně zaměřeny,“ připomněl Nepala s tím, že Teplice se k celosvětové akci vždy připojují s týdenním předstihem.