Hlavním hostem byl přerovský primátor Jiří Lajtoch, který odpovídal na dotazy šéfredaktorky Deníku Nadi Jandové. Žádnou otázku nevzal první muž přerovské radnice oklikou. Hovořil o svých plánech do budoucna, zejména o své nové funkci senátora, kterou hodlá stmelit s postem primátora.

„Byl jsem ujištěn, že se 21 senátorům podařilo skloubit svou funkci s jiným zaměstnáním. Zatím ale nedokážu odhadnout, jak to budu zvládat já. První zasedání máme v Praze až v červnu,“ uvedl Lajtoch. Nevyhnul se ani otázce finanční – jak naloží se dvěma platy na kontě? „Část věnuji na dobročinné akce. I teď jsem sponzoroval třeba setkání loutkářů,“ podotkl.

Otevřeně hovořil i na téma problémových Romů, kteří jsou rovněž žhavým tématem města. „Oficiálně jich v Přerově žije 400, podle našich odhadů je jejich ale 5 tisíc,“ podotkl.

V této souvislosti vzpomněl i na mladé romské zlodějíčky, na které si stěžují obchodníci z lokality kolem nádraží, kde žije početná romská komunita. Sám ale neuměl nastínit, jak situaci řešit. „Neví si s tím rady ani policie, těžko to vyřeší magistrát,“ krčil rameny.

Na Dni s Deníkem vystoupily místní zájmové kroužky, které předvedly své umění. Děti z Tanečního studia 9 předvedly irské tance a juniorky z Tanečního studia 9 hip hop, u mikrofonu se představili zpěváci a hudebníci z přerovské Základní školy Boženy Němcové.

Přítomným zapěla i 11letá Jaruška Hájková. „Den s Deníkem byl super, nejvíce se mi líbily akce pro děti, třeba chytání papírků v cash boxu. Podařilo se mi jich získat asi pět a dostala jsem deníček se samolepkou,“ pochlubila se 10letá školačka Zuzana Heroutová.

K redaktorům Deníku se hlásili lidé se svými připomínkami. „Mně v Přerovském deníku chybí data pohřbů zesnulých lidí,“ navrhl 83letý Antonín Vyroubal.