Klání má připomenout důležitost lesů v krajině a v životním prostředí. Soutěž je jednou z více než šedesáti akcí v rámci Mezinárodního roku lesů 2011 v Olomou­ckém kraji.

Do soutěže se mohou přihlásit školy nebo žáci a studenti jednotlivě. Výtvarná či fotografická díla mohou zasílat od dubna do 15. září.

„Děti mohou fotit či malovat les a jeho obyvatele na jaře a v létě. Přijímat budeme nejvíce deset prací od jednoho autora. Ze školy se jich však může přihlásit neomezený počet,“ popsal průběh soutěže mluvčí krajského úřadu Ivo Heger.

Doručené práce bude hodnotit komise složená z výtvarníků a fotografů a dalších odborníků a sejde se po uzávěrce soutěže. Z uměleckých děl vybere ta nejlepší.

„Spolu se jménem autora a názvem školy je vydáme na samolepkách, v kalendáři a v dalších tištěných materiálech,“ doplnil Heger.

Autoři vítězných snímků a kreseb dostanou hodnotné ceny. Jejich díla si veřejnost prohlédne na konferenci k enviromentální tematice, která se má uskutečnit letos v listopadu.

Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.kr-olomoucky.cz.

Soutěž vyhlásil Olomoucký kraj ve spolupráci se Střediskem volného času Atlas a Bios v Přerově, na jehož adresu Žižkova 12 mají autoři své díla posílat.

Soutěž je součástí Mezinárodního roku lesů 2011. V kraji se bude konat na šedesát akcí, které mají připomenout důležitou roli životního prostředí a lesů. Půjde například o přednášky o lesní pedagogice, ekologii lesů a dřevu.

„Jsem rád, že můžeme podpořit vědomostní soutěže, prohlídky lesů s průvodci a výukové programy,“ uzavřel hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík.