Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích, ke své produkci zvolily nejrůznější techniku a vlastně i různé žánry. Mezi malůvkami se totiž vyjímal i jeden komiks. Jeho autor František Randýsek ze čtvrté třídy Základní školy ve Skaličce se za něj dočkal mimořádného ocenění. Kámen z jeskyně hned tak někdo doma nemá.

„Daruji ti něco, co se z jeskyní normálně vynášet nesmí, protože jeskyně je chráněná. Něco takového se nedá koupit. Když ale při práci kus kamene odpadne, schováme si jej. Těm, kteří pro jeskyně udělají něco mimořádného, takový kámen pak dáme," poděkovala vedoucí Správy Zbrašovských aragonitových jeskyní (ZAJ) Barbora Šimečková za zobrazený proces objevení jeskyní bratrů Chromých i za vepsaný dodatek

„Na počest všem jeskyňářům a objevitelům Zbrašovských aragonitových jeskyní".

Výtvarnou soutěž uspořádala hranická radnice společně se Správou ZAJ a Domem dětí a mládeže Hranice. Celkem se do soutěže zapojilo 60 žáků. Kromě Ceny jeskyňářů, kterou získal právě úspěšný výtvarník ze Skaličky, porota individuálně ocenila dalších šest malých malířů. Dvanáct žáků osmé třídy ze Základní a mateřské školy Drahotuše navíc získalo Cenu poroty.