Letošní ročník hostil 130 dětí a jedenáct mateřinek. Z Hranic přijaly pozvání čtyři, ostatní soutěžící přijeli z Drahotuš, Černotína, Skaličky, Ústí, Teplic a Hrabůvky. Největší dálku urazili závodníci z Vitonic.

„Olympiádu každoročně pořádá Sekce tělesné výchovy Přerov. Je to moc oblíbená akce. Mezi dětmi i mezi učiteli,“ řekla ředitelka MŠ Pohádka Lenka Němčáková.

Každá školka vybrala pro každou disciplínu několik dívek a chlapců. Jedna skupinka se pokoušela o rekord ve skoku do pískoviště, druhá sbírala body na běžecké dráze a třetí házela tenisovým míčkem. „Snažíme se s dětmi před olympiádou trochu trénovat, ať mají větší šanci na vítězství. Pořádáme pro ně zpravidla takové přípravné závody,“ uvedla Němčáková.

Hlavním smyslem akce však nebylo posbírat všechny ceny, ale zasportovat si, pobýt na čerstvém vzduchu a v případě porážky získat cennou životní zkušenost, že pokaždé vítězství nevyjde. Aby se děti věnovaly sportu i po skončení olympiády, pořídili jim organizátoři motivační ceny. Děvčata i hoši si domů odnášeli tenisové rakety, létající talíře, švihadla a podobně.

„Oceněn byl každý, i ten, kdo nevyhrál. S prázdnou neodcházel z hřiště nikdo,“ podotkla Němčáková s tím, že i školky byly oceněny za to, že se na olympiádu přihlásily.

Výsledková listina olympiády dětí z mateřských škol

Výsledková listina