Děti ze školky vymalovaly její přízemí veselými barvami. S nápadem jak po rekonstrukci oživit zdi tohoto zařízení přišli společně vedoucí ubytovny a ředitelka mateřské školy Míček.

„Chtěli jsme to tady zpestřit, vnést do těchto prostor barvy a život,“ svěřil se vedoucí nocležny pro bezdomovce Bohuslav Rybníček.

„Jsem zvědavý na reakce našich klientů, až sem večer přijdou, protože to pro ně bude překvapení. Většina z nich nese Vánoce a podobné svátky špatně, jelikož jim to připomíná domov. Snad tento nápad sklidí úspěch,“ pokračoval Rybníček.

Do projektu se zapojily děti z blízké školky s nadšením. Výtvarný kroužek, který navštěvují, působí ve školce druhým rokem a sklízí úspěch.

„Děti se stále zlepšují a účastní se různých soutěží. Minule jsme kreslili na viadukty, vyrábíme s dětmi přáníčka do Domova důchodců a podobně. Nijak zvlášť jsme se na tuto akci nepřipravovali, rozhodli jsme se více méně na místě, co budeme malovat, důležitý byl nám vymezený prostor,“ vysvětlila učitelka kroužku Pavlína Rorečková.

Děti se zhostily úkolu opravdu statečně. Přízemí si rozdělily na čtyři části, z nichž každá představuje jiné roční období. Fantazii se meze nekladly. Veselé květiny, rozkvetlé stromy a další motivy přivítají každého, kdo navštíví tento na první pohled obyčejný, dům.

„Těšila jsem se opravdu moc. Paní učitelka nám říkala, že budeme kreslit pro lidi bez domova,“ svěřila se jedna z mladých umělkyň Klára Mertová.

Část potřebných věcí na toto velkolepé dílo si donesly děti ze školky, ostatní dokoupila ubytovna.

Na další rekonstrukce a zvelebování si ale musí obyvatelé nocležny počkat. Plánovaný azylový dům totiž závisí jen na peněžní injekci z evropského fondu.

Nikola Helísková