Program dětí startuje vždy kolem osmé hodiny ranní. „Dneska dopoledne jsme si hráli vevnitř, pak jsme šli s dětmi ven. Teď máme děti rozdělené na tři družstva, které se střídají na stanovištích. Po obědě půjdeme na bazén,“ popsala úterní program jedna z dohlížejících Lenka Trchalíková.

Kličkovaná s megaballem

Na hřišti si děti hrály s velkým nafukovacím balonem, kterému se říká megaball. Snažily se s ním prokličkovat mezi stojícími kužely, pak obestoupily balon a navzájem se přetlačovaly.

„Zkoušely jsme s balonem kličkovat. Na konec trasy jsme došly tak za dvě minuty,“ řekly dvě kamarádky Lída a Eliška, které mají osm let.

„Lepší než kluci jsme asi ale nebyly,“ culí se a cumlají bonbon, který dostaly za svůj výkon.

Na vedlejším prostranství děti lozily jako pavouci po lanové pavučině a hecovali se, kdo vyleze nejvýše. Třetí venkovní atrakcí byla trampolína, kde dvě vedoucí zadávaly dětem úkoly, které měly na trampolíně předvést.

Program se tábor od táboru mění, organizátoři se hlavně snaží přizpůsobovat dětem. „Dopoledne jsme měli volnější program, některé holky si navlékaly korálky, jiní hráli stolní hry,“ vysvětlila Trchalíková.

„Program mě bavil spíš vevnitř, je tam hromada věcí,“ řekl desetiletý Vítek, který je v Hranicích na prázdninách. „Kamarády jsem si tu našel, i když nejsem z Hranic,“ dodal Vítek.

Jednou týdně na výlet

Ve vnitřních prostorách mají děti k dispozici deskové hry, kulečník, stolní fotbal, různé stavebnice a výtvarné potřeby. Každý týden děti stráví jeden den na výletě nebo na exkurzi.

„Ve středu jedeme do lanového parku v Rožnově, jinak se jezdí i do zoo nebo na hrady,“ popsala Malátková.

O typický tábor se však nejedná. Program totiž končí vždy kolem půl čtvrté, kdy si rodiče své děti vyzvedávají. „Je to výhodné hlavně pro rodiče, kteří si sem děti odloží během pracovní doby. Děcka se můžou vyblbnout a vyřádit s ostatníma,“ vysvětlila Malátková.

Tábory trvají vždy od pondělí do pátku, přitom je možné koupit pro dítě pouze jeden nebo dva dny. Za jeden den se platí sto padesát korun.

Dům dětí a mládeže v Hranicích o prázdninách pořádá celkem čtyři turnusy. V červenci je možné děti přihlásit ještě na jeden, další dva budou v srpnu. Přihlášky na příměstské tábory včetně peněz na zaplacení musí rodiče poslat vždy týden před zahájením daného turnusu. (and)

Petra Andrýsková