Projekt, ke kterému obec společně s mateřinkou přistoupila v průběhu srpna a září, tak končí. „Určitě jsem si oddechla, protože s tím bylo dost nečekaných starostí. V něčem jsme sice měli jinou představu, ale hřiště je zrealizované tak, aby vyhovovalo bezpečnostním požadavkům," řekla ředitelka školky v Paršovicích Miluše Gadasová.

Stavební firma ohledně prací komunikovala hlavně přes zástupce vedení obce.

„My jsme se pracovníkům snažili jen vytvořit dobré zázemí," dodala ředitelka.

Podle starosty Paršovic Lubomíra Dostála byly nejnáročnější práce na malém hřišti ukončeny už na přelomu srpna a září. „Tehdy se musel z tohoto prostoru například různě vyvážet materiál. Tyto práce ale proběhly ještě předtím, než děti nastoupily do školky," uvedl.

Vedle nového, měkčího podkladu, který nahrazuje dřívější nevlídný beton, a mnohých nově vybudovaných dětských prvků se ve školce mohou těšit i z nového oplocení. To vše by paršovickým dětem mělo zpříjemnit pobyt ve školce.

„Uvnitř budovy není žádná oprava nutná, ale potřebovali bychom ještě rekonstrukci její fasády," doplnila Miluše Gadasová. Na tu se ale obec zaměří až po případném získání dotace.

K venkovním hrám a pohybu dětí školka doposud využívala také rozsáhlejší zahradní prostory, které ale školce nejsou zrovna nejblíže. „Opodál máme sice k dispozici větší zahradu, ale když se děti chystají ven jen na chvíli, jdou právě tady těsně před školku," řekl starosta Lubomír Dostál. Obec plochu u školky neopravovala jen na vlastní náklady. Většinu financí zajistilo ministerstvo pro místní rozvoj. (pm)