Děti se zároveň mohly pochlubit krásným pololetním vysvědčením, za které si vysloužily sladkou odměnu. Vždyť více než polovina z nich ukázala školní zprávu se samými jedničkami.

„Tentokrát tady máme deset dětí, které si zrovna z korálků vytvářejí přívěsek na mobil nebo na klíček. Zabralo nám to přibližně hodinku a půl. Na to, že jsou tady hlavně prvňáci a druháci, jsou děti opravdu hodně šikovné," řekla zástupkyně ředitelky DDM Jana Malátková.

Děti si kromě zručnosti při vytváření „korálkové žáby" vyzkoušely také sítotisk na jednobarevné tričko nebo vytvoření záložky do knížky. Program pak uzavírala vybíjená v tělocvičně.

„To tričko už bude taková rychlovka, stejně jako vytváření záložek. Náš dnešní program trvá asi čtyři hodiny," doplnila jedna z organizátorek ak­ce.

Některé ze zúčastněných dětí jsou už přihlášené také na další akci spojené s hranickým Domečkem. V průběhu jarních prázdnin totiž pojednou na příměstský tábor do areálu Bílá v Moravskoslezských Beskydech.

„Na hory jezdí většinou ti stálí, ale vždycky přibude i někdo nový. Například loni napadlo hodně sněhu, silničáři to tam asi moc neprojížděli. Bylo to proto celkem adrenalinové. Děti pak při návratu přijely i dost pozdě, někteří rodiče už měli strach, kde jsou tak dlouho," vzpomněla na loňské dobrodružství Jana Malátková.