„S celým prázdninovým programem a zájmem veřejnosti panuje velká spokojenost. Jen na letním táboru Mraveniště jsme měli padesát dětí a na každý turnus příměstských táborů přímo v Hranicích k nám přišlo dvacet pět až třicet dětí," řekla hlavní vedoucí v pořadí už sedmého letošního turnusu Jana Malátková.

Program každého prázdninového projektu se odvíjel hlavně od přízně počasí. Jelikož začátek týdne z tohoto pohledu nebyl příliš optimistický, trávili kluci i holky velkou část právě na Domečku v Galašově ulici.

„V pondělí jsme hráli seznamovací hry. Děti kreslily, na programu byly i další výtvarné činnosti. Například ve středu jsme ale vyrazili na hrad Bouzov, kde si kluci pořádně zastříleli z historických zbraní. Dnes jsme si zašli do jeskyní a do parku a v pátek máme rozlučkovou párty, na kterou si děti můžou donést kostým," přiblížila ve čtvrtek další program Jana Malátková.

Letošní organizování celkově sedmi příměstských táborů je v rámci DDM Hranice naprostou novinkou, v minulosti byl počet pořádaných turnusů nižší. Další programy pro děti se v Domečku plánují také na následující měsíce.