Dva měsíce prázdnin využívají školy především k rekonstrukcím a běžným úpravám jako je malování, korekce podlah a další provozní opravy. Do náročné rekonstrukce se letos v červnu pustili na hranické Základní škole Šromotovo. Školákům tak z důvodů obtížné realizace půdní vestavby, která dá vniknout čtyřem novým učebnám, a rekonstrukci tělocvičny, začaly prázdniny už 7. června.

„Hlavní pro nás byla půdní vestavba. Opravy zde stále běží. Vzniknou tady čtyři nové učebny, dvě přírodovědné, dvě jazykové, kabinety a zázemí,“ informoval ředitel Základní školy Šromovoto Radomír Habermann.

Na půdu bylo nutné udělat nové schody a také sem přivést výtah. Obojí je hotovo. „Osazena jsou všechna střešní i vikýřová okna, nyní se dělají rozvody energií, vody a klimatizace,“ doplnil. Práce na půdní vestavbě by měly podle ředitele trvat do poloviny prosince. Na jaře příštího roku přijde do nových tříd vybavení, pomůcky a informační technologie a do lavic školáci poprvé zasednou už příští školní rok.

Asi největší vrásky na čele ale dělá vedení školy tělocvična, která je mimo provoz už bezmála rok. Loni z neděle na pondělí 24. září totiž zasáhla Hranicko silná vichřice a strhla střechu tělocvičny.

„Loni v září nám vítr sfoukl střechu tělocvičny, kam zateklo a vzedmuly se podlahy. Bohužel se nám ji prozatím nepodařilo zcela opravit. Hotovo by mělo být do konce listopadu,“ vysvětlil Radomír Habermann. Výuka tělocviku ale pokračuje. „Díky vstřícnosti ředitelů okolních škol a Sokola Hranice jsme ji zajistili v náhradních prostorech,“ doplnil ředitel Základní školy Šromotovo Radomír Habermann.