„Jedná se o kufříky, které se vztahují k určité oblasti a kromě knih obsahují i různé hračky a pomůcky. Umožňují dětem naplno se ponořit do tématu, které je zajímá. Při jejich přípravě jsme vycházeli z toho, co mezi našimi dětskými čtenáři právě letí. Zatím jsme připravili dva tematické kufříky, pro chlapce jsme zvolili téma Dinosauři, pro dívky kufřík Víly a princezny," uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Naďa Jandová.

Dinosauří kufřík obsahuje puzzle s dinosaury a pexeso, figurky dinosaurů, stolní hru Nezlob se T-Rexi!, DVD Dinosaurus a zvukovou knihu.

„V tematickém kufříku Víly a princezny pak děti najdou puzzle princezen, krásné pohádkové pexeso, panenku vílu Zvonilku a DVD Na vlásku," vyjmenovala obsah kufříku vedoucí Městské knihovny v Hranicích Marie Jemelková.

Tematické kufříky si mohou děti půjčovat od května.

„Stačí, když jejich převzetí podepíše jeden z rodičů po předložení občanského průkazu. Je nutné, aby dítě bylo v knihovně registrováno jako čtenář. Zapůjčení kufříku domů je podmíněno finanční zálohou dvě stě korun, kterou dostanou rodiče zpátky při vrácení kufříku," sdělila Marie Jemelková.